Enter Enea Festival 2021 – 13.08.-15.08.2021

Miejsce: Jezioro Strzeszyńskie
Adres: Poznań Tagi Muzyczne
Wstęp: 300 zł
Strona wydarzenia: www.enterfestival.pl

W połowie sierpnia podczas 11 edycji Enter Enea Festival zaprezentowany zostanie różnorodny, międzynarodowy program koncertów artystów z całego świata.

Enter Enea Festival to trzy dni muzycznego spotkania w plenerze, w towarzystwie dobranym przez Leszka Możdżera, dyrektora artystycznego Festiwalu. Festiwal promuje indywidualne poszukiwania w muzyce i prezentuje panoramę muzycznej energii oscylującej wokół jazzowej stylistyki i sprawdzającej się w plenerowej formie. Każdy z koncertów festiwalu dowodzi, że jazz to świeżość, dynamika i pole do nowych poszukiwań, przestrzeń muzyczna, która wymaga ciągłej akcji i odkrywania nowej drogi. Leszek Możdżer zaprasza na scenę artystów, z którymi albo spotykał się już na światowych scenach, albo tych, których sam wymarzy sobie usłyszeć na żywo. Za każdym razem są to wyjątkowe osobowości sceniczne, o niepowtarzalnym języku muzycznym. Niektórzy z nich zyskali już uznanie światowej publiczności i krytyki, inni stawiają swoje pierwsze poważne kroki na scenie. Dyrektor Festiwalu również dzieli się z publicznością swoimi często premierowymi muzycznymi projektami, występując obok zaproszonych artystów. W tym roku będą to Michał Urbaniak, Marcin Pater, Andrei Kondakov, Adam Palma i Kapela ze Wsi Warszawa.

Wydarzeniem tegorocznego muzycznego międzynarodowego spotkania nad Jeziorem Strzeszyńskim będzie bez wątpienia koncert Michała Urbaniaka UrbSymphony, z udziałem Leszka Możdżera i Marcina Pospieszalskiego z którymi projekt miał swoją premierę w 1995 roku) oraz Franka Parkera i Michaela „Patchesa” Stewarta. W koncercie wystąpi też Orkiestra Teatru Wielkiego im. S. Moniuszki pod batutą Katarzyny Tomali-Jedynak.

Występują:
Omri Mor
Argentyna, Irak
Jazz, New Age, Muzyka Klasyczna

Leszek Możdżer
Polska
Jazz, Muzyka Klasyczna

Marcin Pater Trio
Polska
Rock, Jazz, Jazz Fusion

Andrei Kondakov Trio
Rosja
Jazz

Michał Urbaniak
Polska
Jazz

Mariusz Patyra
Polska
Muzyka Klasyczna

Mikhail Radunski
Białoruś
Muzyka Klasyczna

Kirył Keduk
Białoruś
Muzyka Klasyczna

Marta Wajdzik Quartet
Polska
Jazz, Jazz Fusion

Marcin Pospieszalski
Polska
Rock, FOLKLORE, Punk, Jazz, Muzyka Klasyczna, Cinematic Classical

Michael Patches Stewart
USA
Jazz

Frank Parker
USA
Jazz

Orkiestra Teatru Wielkiego w Poznaniu
Polska
Muzyka Klasyczna

Katarzyna Tomala-Jedynak
Polska
Muzyka Klasyczna

Adam Palma
Wielka Brytania, Polska
Rock, Funk, Jazz, BLUES

Tomas Celis Sanchez
Meksyk
Jazz

Kapela ze Wsi Warszawa
Polska
Folk

Marilyn Mazur
USA
Jazz